Płyty styropianowe firmy PROMAX to gwarancja jakości.

Od lat staramy się, aby jakość naszych produktów odpowiadała wymaganiom naszych aktualnych i potencjalnych klientów, nie tylko produkując, ale również doradzając i dostosowując się do ich potrzeb.

Głównym profilem produkcji są płyty i kształtki styropianowe zarówno o wymiarach standardowych, jak i niestandardowych. Nasze produkty znajdują zastosowanie nie tylko w sektorze dociepleń, ale również jako części składowe opakowań i płyt warstwowych.

Od początku działalności zaopatrujemy w zakresie izolacji termicznej hurtownie, spółdzielnie mieszkaniowe, firmy wykonawcze i remontowe oraz indywidualnych odbiorców na terenie całego kraju.

„PROMAX” zbudowany został od podstaw i stopniowo doposażony w urządzenia i maszyny najwyższej jakości, opierając się w całości na polskim kapitale prywatnym. Obecnie sieć sprzedaży firmy obejmuje znaczny obszar kraju, m.in. województwa: kujawsko-pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, dolnośląskie, lubuskie, łódzkie oraz mazowieckie.

Zarząd firmy bardzo starannie dobiera dostawców maszyn i urządzeń, dostawców usług, surowców i materiałów, ale przede wszystkim pracowników, co gwarantuje otrzymanie najwyższej jakości produktów i profesjonalna obsługę klientów firmy.

Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych "Promax" Sp. z o. o. w Giebni legitymuje się atestem higienicznym Państwowego Zakładu Higieny gwarantującym bezpieczeństwo naszych produktów dla ludzi i środowiska.

Działalność w stowarzyszeniach:

  • Grupa Polski Styropian - zrzeszająca polskie firmy produkujące styropian. Działalność w ramach GPS pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów działalności każdej z firm, a także dobór najlepszych dostawców towarów i usług. "Promax" jest jednym z pięciu członków - założycieli.
  • Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu

Wszystkie te działania sprawiają, że Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych "Promax" Sp. z o.o. od wielu lat zajmuje stabilną pozycję na rynku w swojej branży i jest postrzegany jako solidna firma dostarczająca na rynek produkty najwyższej jakości.

Podstawowym materiałem do produkcji styropianu jest polistyren w formie granulek. Wysoka temperatura pary powoduje wielokrotne zwiększanie objętości granulek i odpowiada za ich późniejszą, zamkniętą strukturę. Po zadanym czasie oddziaływania pary, granulki zostają schłodzone i przetrasportowane do przewiewnych silosów, gdzie stabilizują swoją strukturę. Powstały półprodukt wykorzystywany jest do formowania bloków, które następnie są cięte na odpowiedznie wymiary i pakowane.

Styropian, czyli spieniony polistyren, jest znakomitym materiałem izolacyjnym, stosowanym powszechnie w budownictwie. Jego niewątpliwą zaletą jest odporność na działanie wody, pleśni, grzybów i bakterii. Styropian jest łatwy w obróbce, gdyż nie pyli, nie powoduje uczuleń i nie wymaga stosowania środków ochrony osobistej. Nie jest w żaden sposób szkodliwy dla zdrowia, o czym świadczy dopuszczenie go do kontaktu z produktami spożywczymi. Jego znakomite właściwości termoizolacyjne oraz atrakcyjna cena sprawiają, że jest on obecnie najpopularniejszym materiałem izolacyjnym na polskim rynku.

Zdjęcie formy do produkcji styropianu

Nasza oferta obejmuje styropian EPS STANDARD, EPS SPECJAL, EPS 70, EPS 80, EPS 100 i EPS 200, styropian specjalistyczny PRO-AQUA i PRO-LAMBDA. Styropian sprzedawany jest w formie płyt gładkich lub frezowanych (tzw. "na zakładkę"), o wymiarach 1000x500 mm. Na specjalne zamówienie wykonujemy również płyty w wymiarach niestandardowych, przy czym maksymalny rozmiar płyty wynosi 4000x1000 mm lub 4000x1200 mm. Dostępne grubości zawierają się w przedziale od 10 do 1000 mm (co 10 mm).

Płyty styropianowe stosowane są do izolacji cieplnej w budownictwie, głównie do izolowania ścian zewnętrznych budynków, dachów, stropów, stropodachów, podłóg, posadzek, a także urządzeń cieplnych i chłodniczych. Ponadto są stosowane jako rdzeń izolacyjno - konstrukcyjny w budowlanych płytach warstwowych.

Kontakt

Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych
PROMAX Spółka z o.o.

Giebnia 25
88-170 Pakość
telefon T: 52 351 87 68
fax Fax: 52 351 88 52
email zpmb_promax@pro.onet.pl
Copyright by ZPMB Promax Sp. z o.o.